Milé ženy, ráda bych oslovila ty z vás, které by se chtěly účastnit nějakého nepravidelného ženského kruhu či přechodového rituálu.  Od podzimu 2016 jsme se poprvé s ženami setkaly v kruhu na rituálu Menarché a dohodly jsme se, že se budeme i nadále nepravidelně scházet v červeném stanu.

 

Proč červený stan? Před nějakou dobou zpátky jsem shlédla film Červený stan, který mě uchvátil a vřele ho doporučuji všem – ženám i mužům. V červeném stanu se setkávaly ženy kmene či společenství, aby sdílely své radosti, strasti, povídaly si ženském cyklu, zasvěcovaly mladé dívky v ženy, rodily zde také své děti, vzájemně se podporovaly ve všech oblastech života. Tento film je naprosto nadchnul, proto jsem se začala více do hloubky zajímat o ženské rituály, ženské kruhy a pohanské předkřesťanské svátky a ráda bych tuto starodávnou techniku znovu vrátila do našeho moderního života, abychom se znovu jako ženy scházely, mohly probírat hluboká ženská témata, navzájem se inspirovaly a učily, oslavovaly tak společně úpňky a svátky slunce jako je letní a zimní slunovrat, jarní a podzimní rovnodennost.

 

Speciálně tématikou rituálů jsem se poslední dobou nadchla a věnuji se jí více než klasickým ženským kruhům. Svůj první rituál na posvěcení nového projektu jsem vedla v den otevření své kanceáře personální agentury Nový start. Další rituál byl svolán na podporu zdraví dítěte naší kamarádky. Z obou rituálů odcházely zúčastněné ženy nadšené a plné vnitřní ženské energie, což byla pro mě krásná zpětná vazba, potvrzení svého vnitřního vedení a směrování, že bych se měla této oblastí nadále věnovat. Vedení rituálů nabízím také Vám – koukněte do speciální sekce věnované právě tomuto.

 

 

Jeslti Vás moje povídání oslovilo, tak je to třeba právě pro vás ta vhodná cesta vlastního (ženského) rozvoje. Budu se na Vás těšit na místě, kde je vše možné, kde se ženy nebojí před sebou otevřít, kde si v bezpečí ostatních žen sdílíme nejniternější ženské záležitosti a osudy, kde jsme si jedna pro druhou inspirací, kde vše, co se stane a bude řečeno, zůstává utajeno v našem ženském společenství.

 

 

img_2747
img_0334
img_2731
ritual-za-zdravi-tomaska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotečka ze závěru ženského rituálu na podporu zdraví chlapečka Tomáška, 15.9.2016