fbpx
Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Putování po silových místech Vysočiny – 1.víkend, Žďársko, živel oheň

7.5.2020 - 10.5.2020

3900Kč
Zelená hora

 

Milé ženy,

moc vás zveme na první prodloužený víkend po objevování silových a léčivých míst na Vysočině. Vysočina je často opomíjený kraj, protíná se zde línie Čech a Moravy, je zde nádherná příroda se spoustou zajímavých léčivých energetických míst, po kterých vás (společně s vašimi dětmi) můžeme provést.

Celkem nás čekají 4 prodloužené víkendy, každý v jiném koutu Vysočiny, rozdělené do světových stran a náležící jednomu ze živlů: oheň, voda, země, vzduch. Více v našem článku a videu ZDE.

Na každém z prodloužených víkendů se můžete těšit na návštěvu silných energetických míst, napojení na přírodu, na relax i trochu té fyzické zátěže, na radost a smích, na tanec, práci s krystaly a na společné rituály zasazené do přírody.

Zuzana Žatečková

První víkend je věnován živlu ohně

Začínáme s putováním na východě naší krásné Vysočiny a tak se budeme věnovat živlu ohně. S živlem ohně se v nás budou otevírat témata odvahy, inspirace, nových záměrů a rozjezdů, ale také strachů a myšlenkových bloků, které nás mohou na naší cestě brzdit. Na všech těchto tématech budeme společně pracovat pomocí různých technik, rituálů a všudypřítomné přírody.

Budeme společně hodně putovat po krásných místech Žďárska, program bude povětšinou řízený, ale bude zde prostor i na vlastní trávení času a rozjímání.

Večery strávíme již na ubytování, kdy máme zamluvenou společnou meditárnu a budeme se věnovat tanci s živlem ohně a společným rituálům u ohniště.

Síla ohně

Termín

7 – 10. května 2020

Příjezd: 7. května od 18 – 19 hod.

Od 19 hod. je potom večeře a od 20 hod. společný program zhruba tak na hodinku

Odjezd: 10. května ráno po snídani

Pojedeme pak společně ještě na relaxační pobyt do pyramidy Bohdalov. Ukončení celého programu kolem oběda.

Pro koho je putování vhodné

Pro všechny ženy všeho věku, které se chtějí zrelaxovat a psychicky odpočinout si v přírodě a dobít si baterky. Budeme hodně cestovat auty na různá místa a na silová místa potom budeme putovat pěšky, tak je potřeba trochu fyzička.

Děti jsou vítané a jejich přítomnost necháme na vašem zvážení. Malé dětičky nošené v šátku pobyt jistě zvládnou (pro kočárky pobyt vhodný není) a poté asi zase trochu starší děti, které už nepotřebují přes oběd spát a jsou schopné s námi ujít pár kilometrů.

Čekají nás dva dny plné výletování po silových místech, kdy vyrazíme po snídani a vrátíme se až na večeři, tak zvažte, zda to vaše děti zvládnou.

Prosička

Jaké výlety nás čekají?

Navštívíme nejvyšší vrchol Ždárských vrchů – Devět skal.

Devět skal je nejvyšší vrchol geomorfologického podcelku Žďárských vrchů a druhým nejvyšším vrcholem celé geomorfologické oblasti Českomoravské vrchoviny. Nalézá se 3 km jihozápadně od obce Křižánky a 4,5 km jižně od města Svratka v okrese Žďár nad Sázavou.

Devět skal

Při putování na Žďársku navštívíme také největší skvost tohoto území a to je bezesporu Zelená hora a jednu z nejkrásnějších staveb architekta Santiniho Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého.

Zelená hora je velmi silné energetické místo a už jenom samotný pobyt na tomto kopci nám dodává energii. Společně se napojíme na toto úžasné místo a před vstupem si projdeme si očistným rituálem. Budeme zde mít čas každý pro sebe, abychom si odpočinuly, načerpaly sílu a daly si pak třeba kávičku v nedaleké zámecké kavárně.

Zelená hora

Ve Žďáře se potom ještě půjdeme podívat na krásné hraniční kameny v rekreačním středisku Pilák. Skutečná hranice je pak zhruba 80m odsud. Na hraniční kameny se pak podíváme ještě v Jimramově.

hraniční kameny čech a moravy

Dalším zajímavým a energeticky silně nabitým místem, které navštívíme je skála Prosička. Tato přírodní památka se nachází asi 2 km severozápadně od od městečka Jimramov na Žďársku, kam se také společně podíváme.

Podle autora řady publikací na téma energetických linií, Ing. Pavla Kozáka, je právě Prosička konečným bodem sítě energetických bodů planety, tzn. ley linie, která se táhle od hory Roqe Nublo na ostrově Grand Canaria přes rakouský Amaliendorf a Dačice a končí na hoře Prosička. O Prosičce se vedou také záznamy jako o zázračné léčivé hoře, která vyléčila již spoustu zdravotních neduhů pouhým setrváním v její blízkosti.

My si na Prosičce projdeme léčivým rituálem za pomocí krystalů, síla hory nás v procesu léčení ještě podpoří.

Prosička

Inspiraci na naše nové nápady a záměry pak můžeme načerpat v Jimramově, kde působilo spoustu zajímavých českých osobností od kněze Jana Karafiáta, autora Broučků, spisovatelů bratří Mrštíků malíře Čeňka Dobiáše po sochaře Františka Žemličku. Je tu jakási umělecká a intelektuální líheň, tak se na tuto krásnou inspirativní energii také napojíme. V Jimramově také najdeme hranici Čech s Moravou.

V závěru víkendu nás potom čekají další výlety na Bystřičko a to konkrétně na opevněný kostel ve Vítochově, který je zasvěcen archandělovi Michaelovi a patří mezi nejstarší kostely na Moravě.

Na návrší se tyčí jako hrad, který nazývali U sedmi borů, protože kolem něj vzrostlo 7 borovic. Sedmička je považovaná za léčivé a duchovní číslo, pokud některá borovice uhyne, lidé zasadí novou. Vítochovu tak stále nosí štěstí.

Vítochov

Na Bystřicku pak budeme pokračovat na návštěvu zřízeniny hradu Zubštejn. Pohodlná procházka po červené turistické trase hlubokým lesem (okolo další zříceniny – Pyšolce) nás vyvede na louky u obce Kobylnice, zachovalá zřícenina Zubštejna nad obcí Pivonice pak nabídne nejen pozůstatky paláce a jeho komnat, ale i výhled do kraje, kterého si užívalo panstvo již od 13. století.

Během léta na Zubštejně probíhá tradiční Bitva o Zubštejn – šermířská představení, dobývání hradu, trhy s dobovými produkty, magie a jiné kejkle.

Zubštejn

V neděli nás potom čeká po odubytování poslední zajímavá zastávka na Žďársku a to relaxační pyramida Bohdalov. Pro naši skupinku zde zajistíme hromadnou návštěvu a slevu na vstupném.

Vysvěcená pyramida je vysoká 12,5 metru, je stavěna bez jediného železného prvku. Slouží k relaxaci a působení pyramidální energie. Pod vrcholem je krystal z křišťálu dovezený z Vietnamu. Je založena na sebeléčebném procesu návštěvníků, napomáhá mírnění bolestí a zlepšování nervového systému.

Pyramida Bohdalov

Máme v zásobě také další místa, které můžeme navštívit, jako je Nové Město na Moravě, Polnička apod., takže když nám zbude čas, tak si výčet silových míst ještě rozšíříme.

Předběžná nezávazná přihláška: PUTOVÁNÍ PO SILOVÝCH MÍSTECH, ŽĎÁRSKO

Vzhledem k současné situaci ve světě nedovedeme odhadnout, jaká bude situace v květnu. Přihlásit se tedy můžete zatím předběžně a koncem dubna podle situace víkend potvrdíme či zrušíme a napíšeme vám na mail, který jste v přihlášce uvedeli. Děkujeme za pochopení! Jestli se pobyt letos neuskuteční, tak určitě příští rok 😉

Ubytování

Zamluvené je ubytování v krásném ubytovacím centru Trimurti. Je zde velká možnost variant ubytování – ať už v hotelu v 2-3lůžkových pokojích se sociálním zařízením, tak také v chatkách či ve stanech.

Trimurti

Doprava

Doprava je vlastní – v přihlášce prosím vyznačte, zda pojedete autem a můžete případně někoho svést. Nějak se společně do aut naskládáme na jednotlivé výlety 😉

Cena

Cena za pobyt je rozdělená do dvou částí – cena za ubytování (podle vašeho výběru) + cena za organizaci.

Cena se různí podle zvoleného ubytování od 400 – 600 Kč/ osoba + plná penze 300 Kč /den (oběd je řešen formou balíčku na cesty)

100 Kč stojí poplatek za závěrečný úklid pokoje a kdo s sebou nechce vozit povlečení + ručníky, tak je možnost zapůjčení za jednorázový poplatek 150 Kč.

Cena ubytování + strava vyjde dospělého člověka na ca. 2800 Kč, děti do 4 let mají ubytování zdarma a děti nad 4 roky mají snížené ceny. Podrobný ceník ubytování zde: Trimurti ceník 2020.

Cena za program činí v termínu do 15. 3. 2020: 1100 Kč/osoba, poté 1400 Kč/osoba, děti do 4 let zdarma, od 4 – 18 let za poloviční cenu (tj. 550 Kč do 15.3.2020.

Cena za program obsahuje: organizační poplatek pro 3 lektorky, pronájem sálu.

_________________________________________________________________

Celkový pobyt vyjde zhruba na 3900 Kč do 15.3.2020 a po tomto termínu na 4200 Kč.

Předběžná nezávazná přihláška: PUTOVÁNÍ PO SILOVÝCH MÍSTECH, ŽĎÁRSKO

Vzhledem k současné situaci ve světě nedovedeme odhadnout, jaká bude situace v květnu. Přihlásit se tedy můžete zatím předběžně a koncem dubna podle situace víkend potvrdíme či zrušíme a napíšeme vám na mail, který jste v přihlášce uvedeli. Děkujeme za pochopení! Jestli se pobyt letos neuskuteční, tak určitě příští rok 😉

_________________________________________________________________

S sebou

  • oblečení na výletování po lesích (lesy jsou schůdné i bosky – pro bosochodce) – ideálně pokud budete ladit do červena / oranžova – alespoň nějaký ten kousek na večerní tanec
  • ložní prádlo + ručník (nebo je možné za poplatek zapůjčit)
  • 2 skleničky či skleněné kalíčky se svíčkami (ideální jsou náhrobní svíčky ve skle nebo čajové svíčky v nějakých skleničkách či kalíšcích)
  • hudební nástroje všeho druhu (bubínky, chřestidla, kytara..)
  • papír, tužku – v případě poznámek 

Putovani Žďársko

Průvodkyně

Průvodkyněmi vám na víkendových pobytech budou hned 3 vyškolené kněžky z výcviku kněžek Staré Evropy. Každá pochází z jiného koutu Vysočiny a každá svým vlastním umem a zkušenostmi přinese do společného programu něco jiného.

  • Zuzana Žatečková, Třebíčsko

Pořádá pravidelně ženské kruhy, přechodové rituály a oslavy kola roku s rodinami na Třebíčsku. Založila bubnovací třebíčskou skupinu. Lektorka tance Ženy (prvky orientu, chrámových tanců, tanec s živly)

Zuzana Žatečková

  • Pavlína Janáková, Pelhřimovsko

Její cestou a vášní v jednom jsou Ženské kruhy, tanec, osobní i přechodové rituály, rituály v rámci kola roku, práce s krystaly, meditace, osobní rozvoj.

Pavlína Janáková

  • Ilona Neubauerová, Jihlavsko

Organizační podpora. Prošla stejným výcvikem kněžek Staré Evropy jako Zuzka a Pavča, ale na organizování vlastních kruhů a rituálů se zatím necítí. Pomáhá tak s organizací všech víkendů.

Ilona Neubaerová

Pro více informací pište naší organizátorce Ilči na mail: ilona.neubauerova@gmail.com

Přihláška: PUTOVÁNÍ PO SILOVÝCH MÍSTECH, ŽĎÁRSKO

Podrobnosti

Zahájení:
7.5.2020
Ukončení:
10.5.2020
Cena:
3900Kč
Štítky Akce:
, , ,

Místo konání

Trimurti
Lísek 11 (GPS:49.5736478N, 16.1518119E)
Bystřice nad Perštejnem, Vysočina 59301 Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
https://trimurti.cz/

Pořadatel

Zuzka Žatečková
Telefon:
775080805
Email:
zuzana.zateckova@novystart.com