Od 17.9.2019 jsme zahájily další semestr tančení v Okříškách a to:

  • Kurz pokročilých – každé úterý od 18:00 – 19:00 v zrcadlovém sále tělocvičny ZŠ Okříšky. 

Tanečnice z Okříšek jsou už pokročilejší, pokud máte zájem se k nám přidat, třeba by to bylo možné, musely bcyhom se o tom pobavit. Od října 2019 budu organizovat také 1-2x měsíčně nedělní tančení pro ženy začátečnice /mírně pokročilé.

 Hodnocení mých tanečnic

“Určitě mi tancování pomáhá na svaly pánevního dna. Po všech operacích je to hrůza a při tancování mizí i inkontinence a jsem zase ženou. Vím, že takových jako já je hodně a tohle je opravdu nádherná a přirozená možnost stát se opět tou ženou,kterou jsme uvnitř.”  tanečnice Romča

“Když Zuzka poprvé zmínila, že bychom měli tančit před lidmi, hrklo ve mně, že to toho teda nejdu, ale pak to nějak přišlo, že je to vlastně prča. A že je to krásné. Má to naše ženské společenství asi úžasnou energii a sílu, když člověk podniká věci, do kterých by po normální rozumné úvaze nešel”  tanečnice Ivča

“Já jsem se rozhodla pro břišní tance, kvůli bolestem zad a páteře. Tančení mi pomáhá bolesti zmírňovat. Tento způsob tance není fyzicky náročný, proto jej zvládne každá žena. A navíc jde zkombinovat něco pro potěšení, i pro zdraví…. ” tanečnice Evka

“…všichni zmiňují úlevu od fyzických bolestí zad,kloubů,..atd…,ale pro mě to má další význam – na každý trénink se těším hlavně kvůli partě, která se vytvořila, popovídáme si ,co se za týden semlelo, je nám spolu fajn, aspoň já to tak vnímám. Když jsem do kurzu šla poprvé, byla jsem nesebevědomá, uťáplá, stydlivá,…dneska si užívám, že jsem žena a svá kila navíc nosím s noblesou…přátelé mi říkají ,že jsem rozkvetla…a já vím, že je to jen díky Zuzce” tanečnice Hanka

“Do kurzů břišních tanců jsem se přihlásila ze zvědavosti a proto, že mě tancování baví. Díky Zuzčiným kurzům jsem zjistila, že břišní tanec není jen nějaké kroucení zadkem, ale že to má svou techniku a člověk musí taky dbát na správné držení těla – což mi pomáhá jako prevence bolestí zad. Taky se mi líbí, že na kurzech trénujeme skvělé choreografie a můžeme se našimi pokroky pochlubit i nějakým tím vystoupením, přičemž ale nejde primárně o výkony, ale o radost z tance!” tanečnice Vendy

Místo konání kurzů Tance Ženy

tělocvična ZŠ Okříšky – zrcadlový sál v 1. patře

Adresa: J.A. Komenského 87, Okříšky

Na co se můžete těšit

Na mých lekcích najdete nové sebepojetí, uvolnění, odreagování a naplnění. Hodiny se zaměřují na příjemné prožitky při orientálním tanci v ryze ženském prostředí. Při tanci dbám na správné držení těla, přirozenost a ladnost pohybu.

Výuka je zaměřena především na zvládnutí prvků, odpovídajících dané úrovni tanečnic, ale také na synchronizaci pohybů, na začátku a na konci je vždy procvičení. Nacvičujeme vždy krátkou choreografii, abychom se učily jednotlivé pohyby pospojovat a tancování bylo přirozené plynutí a nejen opakování daných pohybů. Soustředíme se na ženské partie, které v běžném životě často zanedbáváme, což má mít dobrý vliv na vaše zdraví, např. bolesti zad, krční páteře, bolesti podbřišku aj.

kurzy-v-okriskach

 

Taneční kurzy orientálního tance jsou pro ženu ideálním způsobem, jak efektivně a překrásně naplnit volný čas. Ženy, dívky navštěvující kurzy břišního tance zde nacházejí nové přítelkyně se stejnými zájmy, pečují o své tělo i zdraví. Získávají tu svou novou životní filozofii a vášeň.

Od pradávna je orientální tanec určen všem ženám bez omezení věkem, postavou, fyzickými schopnostmi, zkušenostmi, talentem, či stavem. Tanec v těhotenství a na mateřské dovolené je doporučován zkušenými maminkami, lékaři, psychology i léčiteli. Orientální tanec je jednou z nejúčinnějších léčebných metod těla i duše, navrací nás k sobě samé a ke své hluboké ženské podstatě.

Při orientálním břišním tanci se učíte vnímat krásu v pravém slova smyslu, získáváte optimismus, učíte se mít ráda sebe a v návaznosti na to i ostatní. Rozpohybujete a unavíte tělo, mysl oprostíte od těžkých myšlenek a budete se radovat, že jste udělaly něco pro své tělo a zdraví celkově.

Žena může navštěvovat taneční kurzy orientálního tance v jakémkoli věku. Pro malé holčičky je jeho učení zábavou a hrou na princeznu. V období puberty je vhodný břišní tanec, aby si dívky přirozeně věřily, učily se být ženou a chápat krásu v pravém slova smyslu. Během těhotenství a mateřské dovolené je břišní tanec nejideálnější pohybovou aktivitou. Pro zralé ženy je orientální tanec vhodným společníkem, aby si žena nepřestávala důvěřovat a udržovala své tělo zdravé.

Taneční kurzy mívají složení skrze celé spektrum žen. Malé princezny, štíhlé studentky, maminky, zralé ženy i čilé babičky.

Veřejná vystoupení tanečnic jsou dobrovolná záležitost, ale pokročilé tanečnice se na ně každoročně moc těší 🙂

Co s sebou

Na prvních lekcích nepotřebujete nic zvláštního.
Doporučuji tančit v dlouhé sukni, nebo v legínách a v obepnutějším tričku, nebo tílku. První hodiny kontroluji, zda správně provádíte pohyby pánve a hrudníku, takže je lepší obepnutější oblečení, abych na vás dobře viděla a vy se všechno dobře naučily.
Na nohy si vezměte botky s měkkou podrážkou, nebo pouze ponožky, v teplých měsících se dá tančit i bosky.
Chcete-li dobře vnímat pohyb vašich boků, je dobré si je převázat nějakým šátkem, nebo šálkou, které později můžete vyměnit za penízkový šátek.

Ceny

  • 100 Kč jednorázové vstupné / snížené 80 Kč
  • 80 Kč při zakoupení předplatného na celý semestr (15 lekcí) = 1200 Kč / snížené vstupné 60 Kč x 15 = 900 Kč

Snížené vstupné – pro děti od 6ti let, studentky, maminky na MD/RD, invalidní a starobní důchodkyně slevy.

Na kurzy si s sebou můžete brát svoje děti, některé se zapojují, jiné jen koukají, když nedělají velký borčus, tak je všechno ok. Zpoplatněné jsou děti až od 6ti let.

A potom ty výsledky 🙂

Krátký sestřih pár mých choreografií. Více najdete na mém youtube kanále.