Již od 15ti let se aktivně věnuji tanci. Začínala jsem v TŠ Motus Třebíč s disko a moderními tanci a když jsem se s Motusem loučila před pár lety, tak jsme tančili latinsko-americké tance, tango apod.

K orientálním tancům jsem se poprvé dostala při mém studiu vysoké v Plzni, kde jsem hledala nějakou alternativu k tančení v Motusu, které mi na vysoké škole moc chybělo. V Plzni stejně jako dalších velkých městech funguje dobře zavedené Centrum orientálního tance, které se věnuje právě výuce orientálních tanců. Už zde mě orientální tancování nadchlo, především to, že ho můžou tančit ženy všech věkových kategorií a má perfektní účinky na bolesti zad a jiné civilizační neduhy. Po návratu z vysoké zpět do rodiště jsem objevila kurzy orientálního tance v Třebíči pod vedením moc fajn lektorky Vlaďky Papírníkové, k ní jsem chodila na kurzy ca. 5 let. V roce 2014 mi intuice velela se osamostatnit a otevřít své vlastní kurzy, tak od září 2014 jsem otevřela hned dva kurzy břišních tanců v Okříškách, v současné době jsme ukončili semestr se skupinkou začátečnic a mírně pokročilých. Pokud by byl zájem, otevřela bych od září 2015 další skupinku začátečníků. U orientálních tanců je potřeba si projít základy, aby se každá tanečnice naučila správným pohybům, potom už se nabalují nové prvky, další směry.

Při orientálním tanci jsem se také věnovala salse, což je moje druhá srdeční záležitost, u salsy je velká nevýhoda, že je to párový tanec, takže bez partnera jste nahrané. V orientálním tanci jste však sama za sebe, takže to naprosto ideální směr pro ženy všech věkových i váhových kategorií.

Orientální tanec mi dává možnost sebevyjádření toho jaká jsem, s mými tanečnicemi můžu sdílet své pocity, nálady, zážitky, můžu se vyřádit. Je to super a děsně osvobozující!

Wokshop orietnálního tance na Vandrobraní ve Vladislavi, srpen 2016

vyuka_brisnich_tancu