Tanec ženy v Třebíči

Milé ženy, je to tady! Myšlenka a nápady dozrály, čas se našel a tak jsem mohla od února 2019 otevřít pravidelné kurzy (nejen) orientálních tanců aji v Třebíči!

Za svůj život jsem navštěvovala řadu různých tanečních technik – začínala jsem moderními tanci, latinsko-americkými, tančila jsem párovou salsu, zkoušela jsem kurzy spontánního tance, nejvíc ze všeho mě ale učaroval orientální tanec. A víte proč? Když budete chodit na lekce spontánní tance, pomůže Vám to uvolnit se (někomu až po vícero lekcích) a rozhýbat a věřím, že budete z lekcí odcházet plni radosti,ale nic moc se z tanečních kreací nenaučíte a na tancovačce budete stále tančit tak nějak neohrabaně. Když budete zase chodit na kurzy latiny a dalších tanců, budete mít ze sebe určitě dobrý pocit, že jste se naučili novým krokům, choreografiím, něčemu novému. Takové to úplné uvolnění Vám to ale dost často nepřinese, protože musíte respektovat přesné držení těla, přesné kroky, až se Vám z toho bude vařit hlava a tělo budete mít kolikrát dost bolavé. Když jsem chodila na kurzy mé milované párové salsy – můj lektor kubánec mi častokrát říkal – více se soustřeď na kroky a méně se u toho hýbej boky.. já prostě nerada tančím jako stroj na kroky a myslím, že to nesvědčí žádné ženě.

 

Orient je pro mě skloubení těchto dvou věcí a ještě jedné navíc – ženskosti. Není více ženský tanec, než-li právě orientální nebo-li břišní jinak řečeno. Díky tomuto tanci se naučíte více uvolnit, zároveň se naučíte rozpohybovat části těla, naučíte se ženské ladnosti v tanci a v neposlední řadě se naučíte se také spoustu nových prvků a klidně i choreografií. Největší benefit v orientálním tanci potom vidím ve zlepšení zdravotního stavu. Nechci Vám slibovat vzdušné zámky, ale např. na bolest zad, bolestivou menstruaci, bolesti hlavy.. je orientální tanec jak dělaný. Mě osobně pomáhá se v životě se zbavovat těchto neduhů. Jsem velmi akční člověk a nakládám si toho na sebe více než dost, mám sedavé zaměstnání, kolikrát mě bolí záda a za krkem. Stačí pak odtančit jednu lekci orientu a problémy jsou fuč. Nechodím na žádné masáže, rehabilitaci, nikam. Tanec mě pomáhá od všech neduhů, také zažívání nám srovnává, protože tančíme nejvíce s naší břišní oblasti.

 

A že nemáte žádné zkušenosti? To vůbec nevadí! Kurzy v Třebíči jsou pro úplné začátečníky. Učíme se základním tanečním prvkům, postupně se naučíte více a více uvolňovat boky, hrudník, ruce a skloubit různé pohyby dokupy a dostávat do toho všeho ještě ženskou ladnost. Budeme využívat k tanci také závoje, svíčky, vějíře, činelky a další pomůcky – ale vše postupně.

 

Přijďte strávit 1x měsíčně v neděli příjemné odpoledne v ženské společnosti, plné radosti, tance, ženskosti!

Kurzy probíhají v jogovém sále na Karlově náměstí 46 (horní náměstí kousek od Národního domu, nad nehtaři).

 

3 hodiny v kuse? Není to moc? Nebojte, nebudeme tančit celou dobu. Naše lekce budou rozděleny na 3 sekce – v první sekci se na sebe naladíme, řekněme si, co je u nás nového, seznámíme se navzájem. Pak se budeme pomalu rozcvičovat a rozhýbávat. Až druhou hodinku nás čeká tanec samotný a různé prvky, taneční techniky, choreografie, mezi tím krátké pauzy. Na závěr si dáme vždy relaxaci a závěrečný rozlučkový sdílecí kruh.

 

S sebou: pohodlné oblečení, ideálně dlouhou sukni a vršek spíše upnutější (ať vidím a můžu upravovat základní pohyby), ať se cítíte fakt dobře. Nějakou deku na závěrečnou relaxaci, pití.

 

Na stránce AKCE  najdete potom jednotlivé termíny lekcí.

Cena 300 Kč / 3 hod. lekce

Tanec ženyTanec ženy závoje