Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Festival Žena Ženou 2017

12.8.2017 / 14:00 - 20:00

Zdarma

Netradiční festival o ženskosti, ženské tvořivosti, mateřství a spiritualitě

Vstupné ZDARMA či dobrovolné. Celý výtěžek akce půjde na dobročinné účely – finančně podpoříme rodinu malého Kubíka, který bojuje s leukémií. Více o Kubíkovi ZDE.

Osobní pozvánka:

Program

14:00 – 14:15 Zahájení, taneční vystoupení

Přednášky

Workshopy

14:15 – 15:00 Vědomé ženství a sexualita

(Zuzana Žatečková)

Jak správně na masáž

(Kamila Řezáčová)

15:15 – 16:00 Tajemství pánevního dna

(Petra Zmátlová)

Tanec na uvolnění

(Zuzana Žatečková)

16:15 – 17:00 Jak se rodí láska aneb o přirozených porodech

(Anna Kršková, Ilona Wochnerová)

Společné bubnování a hraní

(Luboš Mansfeld)

17:15 – 18:00 Bezplenková metoda, látkování, šátkování

(Eva Tomenendalová, Eva Břízová)

Pohybové centrum těla v tanci

(Zuzana Dudková)

18:15 – 19:00 Šaty jako odraz duše

(Jovana Šilarová Matissková)

Tai-chi

(Hana Vilímková)

Doprovodný program pro děti a dospělé

14:00 – 20:00 Malování na obličej / hennou

(Natálie Schenková, Daniela Beutyová, Ester Puková)

20170715_151422
14:00 – 20:00 Výklad karet, léčení rodu

(Taisha Tauma)

 TAisha
14:00 – 15:00 Vyřezávání z kůry

(Luboš Mansfeld)

 IMG_1901
14:00 – 16:00 Tvoření bosokorálků aj.

(Hana Žouželková)

 IMG_4525
15:00 – 16:00 Vyrábění z vlny

(Iva Suchá)

 kuličky
15:00 – 17:00 Tvoření z washi pásek na ruku a na krk

(Dáša Málková)

dav
16:00 – 18:00  Vyrábění barefoot sandálů

(Eva Tomendelová)

 sandále
18:00 – 19:00 Skupinový rituál na léčení ženského rodu

(Taisha Tauma)

 Tai rituál
19:15 – 19:55 Módní přehlídka

(Bali secret, Jovaan)

 PIC_0222
19:55 – 20:00 Taneční vystoupení, ukončení

Taneční vystoupení * Kavárna * Občerstvení * Stánky

 

Hosté

Zuzana Žatečková                                                     (vědomé ženství / tanec na uvolnění)

IMG_4345

 

Hlavní organizátorka festivalu. Majitelka personální agentury Nový start na Vysočině. Tanečnice a lektorka orientálních tanců, ženská inspirátorka. Na své přednášce se bude zabývat tématem objevování a rozvíjení ženských kvalit, cykličnosti a sexuality. Na tanečním worshopu bude učit základní techniky tance na uvolnění celého těla a rozproudění energie.

Více na tomto webu či www.novystart.com

 Kamila Řezáčová (jak správně na masáž)

Kamča foto

Povoláním ekonomka mezinárodní firmy a účetní pro živnostníky. Dále organizátorka Vandrobraní ve Vladislavi. Vyškolená a zkušená masérka, která masáže kombinuje též s výkladem karet, krystalů apod. Na svém workshopu provede ukázku správné masáže, abychom si sami mohli od bolesti odpomoci, dále si jednotlivé cviky budeme zkoušet na sobě či ve dvojicích.

Více na http://studio-kamila.webnode.cz/

Petra Zmátlová (pánevní dno)

Petra Zmátlová

Pracuje jako fyzioterapeutka v ambulantní psychosomatické rehabilitaci v Třebíči, dále má soukromou praxi, kde se věnuje terapeutické práci s dotekem – hlavně biodynamickým masážím. Také učí ženy pracovat s pánevním dnem podle metodiky Renaty Sahani Skálové a 2x ročně vede cyklus bioenergetických cvičení.
V přednášce Tajemství pánevního dna si povíme o tom, proč je pro každou ženu důležité vnímat své pánevní dno, naslouchat mu a umět ho vědomě ovládat. Upozorním na omyly, podle kterých se dříve doporučovalo cvičit a o kterých se již dnes ví, že jsou pro pánevní dno škodlivé. Naučím vás techniku, pomocí které můžete hned začít navazovat kontakt se svým pánevním dnem. Více na http://www.petrazmatlova.cz/
Anna Kršková (přirozené porody) 

Anna Kršková

„Jaké služby poskytuji? Psychickou (ale i fyzickou) podporu ženám, jejich partnerům i jejich rodině v průběhu těhotenství, porodu i šestinedělí; doporučení ohledně životosprávy v těhotenství; spolupráci při přípravě porodního přání (plánu)nepřetržitý doprovod během porodu; usnadnění komunikace mezi rodiči a zdravotníky; masáže, pomoc při volbě polohy a dalších přirozených úlevových prostředků během porodu; podporu nové rodině v šestinedělí; sdílení a pomoc při zpracování porodních zážitků.“

Více na http://lecivydotek.wz.cz/

Ilona Wochnerová (jak se rodí láska)

Ilona Wochnerová II

Mimo lektorování u Jemného Zrození, podpory žen v těhotenství a u porodů, jsem momentálně odpočívající matka na rodičovské dovolené. Momentálně vyplňuji většinu volného času propagováním zdravého těhotenství, přirozených porodů a kontaktního rodičovství. Mým snem je, aby se v naší zemi rodily děti s úctou a respektem jak k ženě, tak k rodícímu se dítěti. Začala jsem vymýšlet, jak informace dostat mezi rodiče i mimo sociální sítě. A proto se zrodil projekt: Putovní výstava CESTA MATEŘSTVÍM S ÚCTOU, RESPEKTEM A LÁSKOU

 Více na http://vnimej-sve-telo.webnode.cz/

Luboš Mansfeld (bubnování, vyřezávání)

IMG_1790

Vedoucí příměstských táborů a lektor přednášek na téma hraní na perkuse. Vyrábí si sám bubny a další nástroje. Na svém workshopu předvede hru na různé perkuse a dále se můžete těšit na společné bubnování a hraní. Dětem potom nabízí hodinku času na tvoření a vyřezávání z kůry.
Eva Tomendelová (látkování, šátkování, kosmetika / výroba barefoot sandálů)

Eva Tea

Majitelka obchůdku Dítě Luny v Třebíči. Dítě Luny je prostor, kde v příjemném prostředí nakoupíte vše, co potřebujete, pokud je pro Vás důležité zdraví Vašich dětí a udržitelný životní styl.Přijďte si k nám vybrat pro své dítko moderní látkové pleny, šátky, nosítka a doplňky na nošení dětí, včetně oblečení nebo capáčků. Najdete u nás i přírodní kosmetiku, vybavení pro ekologickou domácnost a hygienu a také tematickou literaturu. Průběžně pro Vás připravujeme přednášky, kurzy a pravidelná setkávání s mnoha zajímavými tématy.

Na její přednášce se dozvíte o bezplenkovce, látkování, šátkování a dalších oblastech kontaktního rodičovství.

Více na www.diteluny.cz

Eva Králíková Břízová                                    (bezplenková metoda, látkování)

Eva Králíková Břízová

 

Momentálně na rodičovské dovolené se dvěma dětmi. O látkové pleny se intenzivněji začala zajímat v roce 2014, asi půl roku před narozením syna. Vyzkoušeli již mnoho typů a značek látkových plen a ráda svoje zkušenosti týkající se zdravého přebalování a všeho, co s tím souvisí, posílá dál. Má zkušenosti též s tzv. bezplenkovou komunikační metodou (BKM) – s oběma syny. Zajímá se i o k přírodě šetrnější plenkové příslušenství a péči o látkové plenky. Stále si dál zjišťuje nové informace o plenách i BKM a chce své zkušenosti zprostředkovávat dál těm, kteří o to budou stát a motivovat ty, kteří o tématu mnoho nebo zatím vůbec nic nevědí či mají zastaralé informace či předsudky.
Zuzana Dudková (pohybové centum těla v tanci)

Zuzka Dudková

 

Věnuje se koučování a poradenství v oblasti profesního a kariérního rozvoje. Vedle toho se zabývá tancem, somatikou a zkoumáním pohybových možností. Během workshopu budete mít příležitost vyzkoušet si práci s pohybovým centrem svého těla a nové zkušenosti uplatnit v tanci. Zapojení našeho centra je základem zdravého držení těla a postupného nahrazování škodlivých pohybových vzorců novými prospěšnějšími vzorci. Oživené aktivní centrum vytváří nejen účinný a funkční, ale především estetický pohyb a je jedno, zda zrovna tančíme, vytíráme podlahu nebo prostě jen jdeme.

Více na www.zuzanadudkova.cz

Jovana Šilarová Matissková                                       (šaty jako odraz duše)

Jovana Šilarová

Můj sen bylo vytvořit šaty, které budou jedinečné a ženu podpoří v nalezení sama sebe. Je to alchymie barev a obrazů, které přichází, až když mám záměr a štětec v ruce. Nemají žádnou předlohu, a proto jsou originální a jedinečné.  Moje kolekce vznikla na podporu Vaší práce na sobě, ke splnění Vašich snů.  Mé sny se již plní a mým přáním je, aby se plnily i Vám.
Moje přenáška prozradí, jak šaty vznikly, co znamenají symboly, jak nás mohou šaty podpořit, proč právě hedvábí atd.
Krátká přednáška s ukázkou uvazování šátku a možností si šaty vyzkoušet. Ty které budou chtít, mohou dostat minilekci, jak se čaty předvádí a jít rovnou na molo.
Hana Vilímková (tai-chi)

Hana Vilímková

 

Taoistické tai-chi (vnitřní umění pro zdraví)
je forma tai chi zaměřená na udržení a
rozvíjení zdraví a vitality. Sestava se skládá ze 108 mírných otáčivých a protahovacích pohybů, které systematicky procvičují celé tělo, zklidňují mysl a vytváří pocit radosti z pohybu. Je vhodné pro každého bez omezení věku a zdravotního stavu. Cvičení pomáhá zmenšit ztuhlost kloubů a šlach, která přichází s
vyšším zatížením nebo věkem. Mnoho lidí
zaznamenalo, že jim soustavné cvičení
taoistického tai chi pomohlo zmírnit artritidu
a různé jiné obtíže související s
onemocněním pohybového aparátu. Tělo také
lépe regeneruje po operacích a různých
obtížných léčebných kůrách.Více na https://www.taoist.cz/mtrebic.html
Taisha Tauma (kartářka, šamanka)

TAisha

Jihlavská šamanka a kartářka je známá především svými pravidelnými programy na Rádiu Vysočina a v současné době také rádiu Jihlava. Její největší vášní je výklad tarotu a dále oblast léčení. Pořádá individuální sezení s klienty a též pořádá různé přednášky a rituály pro skupiny. Na festivalu bude Taisha k dispozici po celou dobu na krátké individuální sezení a dále nám provede skupinový rituál na očištění ženského rodu.

Více na www.samanizmus.cz

Iva Suchá (tvoření z vlny)

Iva Suchá

 

 

Lektorka ekologické výchovy ve středisku Chaloupky, pracuje s dětmi i dospělými a vlastně celý život  hledá a pomáhá na svět  všemožným alternativám, ve výchově, stravování, zemědělství, ekonomice, zdravotnictví, …  a v přístupu k životu vůbec.  Tak trochu aktivistka za práva přírody. Nemusí toho dělat moc, ale v tom co dělá, musí nacházet radost, smysl  a přesah.

Práce s vlnou – uplstíte si malou kuličku s překvapením uvnitř, ve kterém uvidíte, co vás čeká:-)

Hana Žouželková (tvoření bosokorálků)

Hanka Žouželková II

Mometnálně na rodičovské dovolené. Kosmetička. Organizátorka Folkových prázdnin v Náměšti. Úžasná tvořivá žena.

Na festivale s námi bude tvořit bosokorálky – korálky na ozdobu bosých nohou.

 

Dáša Málková (tvoření washi pásků)

burst

 

Povoláním ekonomka zkušená v oblasti organizování a řízení IT projektů a zároveň duší výtvarnice. Věnuje se různým výtvarných technikám, které uplatňuje nejraději v oblasti užitných předmětů, zejména šperků a interiérových či zahradních doplňků. Zajímá se o byliny a přírodní produkty. V rámci festivalu povede výtvarný workshop, ve kterém vám přinese jednoduchou inspiraci na tvoření šperků a doplňků z washi pásek. Aktuálně připravuje webové stránky o své tvorbě. Pojďte se podívat na www.diyagmara.cz a připojte se k tvoření.

 Stánkaři se stále můžou hlásit a přidat se k našemu festiválku. Organizační FB stránka, kde najdete potřebné info je ZDE.

Podrobnosti

Datum:
12.8.2017
Čas:
14:00 - 20:00
Cena:
Zdarma
Štítky Akce:
, ,

Místo konání

Zámecký park Třebíč
49.2167081N, 15.8731156E
Třebíč, Vysočina 67401 Česká republika
Telefon
775080805

Pořadatel

Zuzka Žatečková
Telefon
775080805
Email
zuzana.zateckova@novystart.com