Vyrůstala jsem spíše jako kluk, což asi většina žen zná velmi dobře. Bavil mě sport všeho druhu, 6 let jsem se věnovala atletice a až na v prváku na střední škole jsem objevila tanec, který mě uchvátil a stal se mým celoživotním učitelem ženstí, ladnosti, dynamiky a projevu.

Největší moje duchovní proměna nastala mým porodem, kdy jsem chtěla rodit přirozeně, ale nakonec jsem skončila porodem císařským řezem. V porodnici jsem měla možnost zažít také několikrát po sobě mimotělní zážitek, kdy moje duše opustila tělo a já se na sebe dívala. Tento zážitek jsem dlouho zpracovávala. O své zkušenosti mluvím v tomto videu:

Další životní zkoušky ke mě přišly formou 3 potratů. Bylo to pro mě 6 let trvající těžké životní období, kdy jsme se s manželem snažili o druhé dítko.

Mé druhé těhotenství skončilo na operačním sále, protože miminko uvízlo ve vejcovodu a tak mi bylo diagnostikováno mimoděložní těhotenství. Přišla jsem v jednu chvíli o dítě a celý vejcovod. Třetí těhotenství skončilo skončilo spontánním potratem, kdy jsme se s dcerou v zimě vybrouraly v autě. Poslední moje těhotenství pak skončilo opět mimoděložně, kdy mě operativně odstranili společně s dítětem další vejcovod a oznámili mi, že už nemůžu mít přirozeně další děti. Nastalo pro mě na dlouhou dobu období temna a hledání cesty, jak dál žít..

Své zážitky a prožívání tohoto období sdílím ve svém příběhu zde:

Když mi osud uzavřel cestu, abych měla další děti, rozhodli jsme se s manželem dát nějakému dítěti domov formou náhradní rodinné péče. Vnitřně jsme oba cítili, že se naše životy mají protnout s další dětskou duší. Celý proces schvalování a příprav na náhradní rodinnou péči byla jedna velká šílená jízda, výsledkem je 6ti letý chlapec Roland, který je od roku 2020 součástí naší rodiny.

Svoje zkušenosti z oblasti náhradní rodinné péče sdílím na svém YT kanále:

A co mi tohle všechno dalo do života? Neskutečně mnoho. Díky svým životním lekcím jsem se začala zajímat o ženství jako takové, pochopila jsem důležitost vzájemné ženské podpory, sesterství, dostala jsem se k ženským kruhům, rituálům, které mě v těžkých chvílích velmi pomohly.

Věřím, že díky mým zkušenostem teď můžu být silnou podporou pro další ženy, které se nachází v těžké životní situaci. Dokážu je vyslechnout, podpořit a pomoci, aby mohly jít v životě i přes své peripetie dál a života si užívat se vším, co přináší.

V letech 2018 – 2019 jsem prošla dvouletým výcvikem kněžek staré Evropy, abych oblasti ženství a ženských archetypů porozuměla do hloubky a předávám tak teď na svých ženských kruzích, rituálech a výletech po Vysočině svoje znalosti zase dál.

Zuzka ❤