Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Oslava zimního slunovratu 21.12.2016

21.12.2016 / 17:30 - 20:30

Kč200

Srdečně Vás zvu na oslavu zimního slunovratu v ženském kruhu. Není to dávno, co jsem se začala zajímat o pohanské svátky, vnímat více cykly měsíce a slunce. Čím více o těchto tématech vím, tím více mě tyto prastaré svátky zajímají a přitahují. Oslava zimního sluvratu je mojí první oslavou svátku slunce, který organizuji.

Zimní slunovrat patří mezi nejduležitější data celého roku vůbec. V tento den je nejdelší noc a nejkratší den. Umírá a rodí se bůh Slunce.

Nejdelší noc v roce ale měla i svou další stránku – byla kouzelná. Slovanské tradice oslovy zimního slunovratu, ke kterým se pomalu navracíme souvisely s uctíváním nejvyššího a nejstaršího slovanského boha – Svaroga, boha nebeského světla, přemožitele tmy a chaosu. Ten měl syna Dažboga, boha Slunce. Ten se o zimním slunovratu jako dítě rodí, během jara dospívá, o letním slunovratu nabude vrcholné síly a začíná postupně stárnout, až o zimním slunovratu umírá.

Pojďme oslavit tento velký den v ženském kruhu, kde si povíme něco málo o těchto prastarých tradicích, zatančíme si, zazpíváme, pohostíme a společně se připravíme na nadcházející období zimy. Tento večer jsem věnovala malému chlapečkovi Kubíkovi Novotnému z Třebíče, který má leukémii a jeho rodina se ocitla díky jeho léčbě v tíživé životní situaci. Dáme si zde tedy prostor využít tohoto magického dne k tomu, abychom vyslaly v ženském kruhu přání na brzké uzdravení tohoto chlapečka a potažmo také sama sebe.

 

Podrobnosti

Datum:
21.12.2016
Čas:
17:30 - 20:30
Cena:
Kč200
Štítky Akce:
,

Pořadatel

Zuzka Žatečková
Telefon
775080805
Email
zuzana.zateckova@novystart.com

Místo konání

Dítě luny
Karlovo nám. 146/9A
Třebíč, Vysočina 67401 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon
775080805
View Místo konání Website