Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Rituál menarché – zasvěcení do ženství, 16.2.2019, 15-20 hod.

16.2.2019 / 15:00 - 20:00

300Kč
Rituál menarché Třebíč

Přijměte pozvání na úžasný přechodový rituál menarché, kterým Vás ráda provedu již počtvrté. Rituál menarché organizuji vždy pouze 1x ročně. Od roku 2016, kdy jsem ho vedla poprvé, se stala v životě mém i v životech žen, co rituálem prošly, obrovská spousta změn, ze kterých mám moc velkou radost. Každá žena krásně rozkvetla a tento proces nekončí.

Většina z nás vnímá rituál jako něco, co souvisí s historií a různými netradičními obřady. Ale rituály by měly patřit také k našemu současnému životu. Mají v něm své důležité místo, žel v současné době jim dáváme pramalý důraz a nejvíce žalostné je to potom právě u přechodových rituálů menarché (rituál první krve), přechodového rituál mateřství a přechodu do menopauzy. Rituál je o zastavení se, uctění daného okamžiku a jeho oslavě. S většinou rituálů je spojen hluboký emocionální zážitek, který zúčastněné vytrhne z každodennosti. Rituál menarche obzvlášť. Léčí ženskou linii v rodě, léčí vztah dané ženy k sobě, ke svému tělu, ke svému ženství.

Iniciačním rituálem menarché by si měla projít každá mladá dívka, která dostane poprvé menstruaci. Kolika z nás se ale toto poštěstilo? Vzpomínáte si vůbec na okamžik, kdy jste „to“ dostaly? Jaké byly reakce okolí? Jaká byla reakce maminky, babičky? Byla vůbec nějaká, nebo se to nějak ututlalo a nemluvilo se o „tom“. Většina z nás se shodne na tom, že jsme příchod své menstruace neoslavily, spíše jsme ji braly jako nějaké břímě a viděly jsme jen samá negativa.. bolesti břicha, migrény, každý měsíc krvácení, zakrvácené oblečení, trapné situace a mohla bych pokračovat.. Nikdo nám nesdělil, co se tímto okamžikem v našem těle změnilo, že má menstruační cyklus své fáze a že jsme se právě přerodily v dívky v Ženu! Ať už je Vám kolik chce, pojďme společně projít touto iniciací, přerodem, popovídejme si o cyklu, o našich zkušenostech, o zmírnění menstruačních bolestí atd atd..

Menarché může projít každá žena každého věku, i když už jste po přechodu.

Na rituálek přijďte v bílém oblečení, stačí pouze jenom část oblečení, např. bílé triko a pohodlné kalhoty, šál přes oblečení apod.(ale čím víc bílé, tím lépe), s sebou si přibalte něco červeného (různé odstíny) na převlečení na rituál – šaty, sukni či šál, stačí i tričko.

Dále s sebou vemte různé řezané živé či umělé květiny, větvičky, květinářský drátek, barevné pentličky (potřeby na výrobu květinového věnečku), červenou svíčku (ideálně nevoňavou) a mušličku (třeba od moře), můžete též přibalit šminky, olejíčky, náhrdelníky, co rády nosíte a také nějaké dobrůtky na oltář na závěrečné sdílení.

Prosím o přihlášení zde: Závazná přihláška

Počet míst omezen.

Už se na Vás moc moc těším! Tenhle večer Vám změní život k lepšímu, věřte mi. Zuzka

Zuzka Žatečková přechodové rituály

Podrobnosti

Datum:
16.2.2019
Čas:
15:00 - 20:00
Cena:
300Kč
Štítky Akce:
,

Místo konání

Nový start
Karlovo nám. 62/51
Třebíč, Vysočina 67401 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon
775080805
View Místo konání Website

Pořadatel

Zuzka Žatečková
Telefon
775080805
Email
zuzana.zateckova@novystart.com