Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Přechodový rituál Menarché

16.10.2016 / 17:00 - 20:00

200Kč

První setkání našeho červeného stanu se uskuteční při úplňku v beranu (v mém znamení) dne 16.10.2016, kdy si uděláme přechodový rituál Menarché.

Většina z nás vnímá rituál jako něco, co souvisí s historií a různými netradičními obřady. Ale rituály by měly patřit také k našemu současnému životu. Mají v něm své důležité místo. Rituál je určitý obřad, který má charakter slavnosti. S většinou rituálů je spojen hluboký emocionální zážitek, který zúčastněné vytrhne z každodennosti. Rituál menarche obzvlášť. Léčí ženskou linii v rodě, léčí vztah dané ženy k sobě, ke svému tělu, ke svému ženství.

Iniciačním rituálem menarché by si měla projít každá mladá dívka, která dostane poprvé menstruaci. Kolika z nás se ale toto poštěstilo? Vzpomínáte si vůbec na okamžik, kdy jste „to“ dostaly? Jaké byly reakce okolí? Jaká byla reakce maminky, babičky? Byla vůbec nějaká, nebo se to nějak ututlalo a nemluvilo se o „tom“. Většina z nás se shodne na tom, že jsme příchod své menstruace neoslavily, spíše jsme ji braly jako nějaké břímě a viděly jsme jen samá negativa.. bolesti břicha, migrény, každý měsíc krvácení, zakrvácené oblečení a mohla bych pokračovat.. Nikdo nám nesdělil, co se tímto okamžikem v našem těle změnilo, že má menstruační cyklus své fáze a že jsme se právě přerodily v dívky v Ženu! Ať už je Vám kolik chce, pojďme společně projít touto iniciací, přerodem, popovídejme si o cyklu, o našich zkušenostech, o zmírnění menstruačních bolestí atd atd..

Už se na Vás moc moc těším!

Na rituálek přijďte v bílém oblečení, stačí pouze jenom část oblečení, např. bílé triko a rifle či bílý šál přes oblečení apod., s sebou si přibalte něco červeného – ideálně sukni, šaty či šál, stačí i tričko. Vemte si bílou a červenou svíčku (nevoňavou) a mušličku (třeba od moře), můžete si přibalit také nějaké dobrůtky na závěrečné sdílení. V místnosti je koberec, ale pro lepší pohodlí si vemte na sezení a relaxaci nějakou karimatku.

Prosím o přihlášení předem. Počet míst omezen.

Podrobnosti

Datum:
16.10.2016
Čas:
17:00 - 20:00
Cena:
200Kč
Štítky Akce:
,