Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Putování po silových místech Vysočiny – Žďársko, živel oheň

12.5.2022 - 15.5.2022

4000Kč
Zelená hora

Milé ženy,

moc vás zvu na první prodloužený víkend po objevování silových a léčivých míst na Vysočině pro ženy a případně jejich dcerky. Vysočina je často opomíjený kraj, protíná se zde linie Čech a Moravy, je zde nádherná příroda se spoustou zajímavých léčivých energetických míst, které pravidelně navštěvuji a po kterých vás ráda provedu.

Celkem nás čekají 4 prodloužené víkendy, každý v jiném koutu Vysočiny, rozdělené do světových stran a náležící jednomu ze živlů: oheň, voda, země, vzduch. Více v našem článku a videu ZDE.

Na každém z prodloužených víkendů se můžete těšit na návštěvu silných energetických míst, napojení na přírodu, na relax i trochu té fyzické zátěže na čerstvém vzduchu, na radost a smích, na tanec, zpívání a bubnování a na společné rituály zasazené do přírody.

První víkend je věnován živlu ohně

Začínáme s putováním na východě naší krásné Vysočiny a tak se budeme věnovat živlu ohně. S živlem ohně se v nás budou otevírat témata odvahy, inspirace, autenticity, nových záměrů a rozjezdů, ale také strachů a myšlenkových bloků, které nás mohou na naší cestě brzdit. Na všech těchto tématech budeme společně pracovat pomocí sdílení, různých technik, rituálů a všudypřítomné přírody.

Budeme společně hodně putovat po krásných místech Žďárska, program bude povětšinou řízený, ale bude zde prostor i na vlastní trávení času a rozjímání.

Večery strávíme již na ubytování, kdy máme zarezervovanou pouze pro nás roubenku v Telecí (Žďárské vrchy) a na tzv. čarodějnice si užijeme společný rituál odvahy kolem ohniště.

Síla ohně

Termín

12 – 15. 5. 2022

Příjezd: 12.května od 17 – 19 hod.

Po příjezdu se ubytujeme, navečeříme ze společných zásob a zhruba od 19 hod. začíná společný program.

Odjezd: 1. května ráno po snídani kolem 10 hod. se odubytujeme a kdo bude mít zájem, tak ještě cestou zavítáme na relaxační výlet do pyramidy Bohdalov. Ukončení celého programu kolem oběda.

Pro koho je putování vhodné

Pro všechny ženy všeho věku, které se chtějí zrelaxovat a psychicky odpočinout si v přírodě, napojit se na energetická místa, dobít si tak baterky a načerpat esenci živlu ohně, odvahy, síly, nových začátků. Budeme hodně cestovat auty na různá místa a na silová místa potom budeme putovat pěšky, tak je potřeba trochu fyzička.

Vezměte s sebou klidně také svoje dcery, které zvládnou putování a rády byste jim předaly trochu té ženské životní moudrosti, spirituality a lásce k přírodě a ženskému sdílení.

Prosička

Jaké výlety nás mohou čekat? 

Konkrétní program se bude tvořit na místě podle skupinky, počasí, nálady apod., proto následující místa berte jako tipy, kam bych vás nejraději vzala:

Nejvyšší vrchol Ždárských vrchů – Devět skal.

Devět skal je nejvyšší vrchol geomorfologického podcelku Žďárských vrchů a druhým nejvyšším vrcholem celé geomorfologické oblasti Českomoravské vrchoviny. Nalézá se 3 km jihozápadně od obce Křižánky a 4,5 km jižně od města Svratka v okrese Žďár nad Sázavou.

Devět skal

Při putování na Žďársku navštívíme také největší skvost tohoto území a to je bezesporu Zelená hora a jednu z nejkrásnějších staveb architekta Santiniho Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého.

Zelená hora je velmi silné energetické místo a už jenom samotný pobyt na tomto kopci nám dodává energii. Společně se napojíme na toto úžasné místo a před vstupem si projdeme si očistným rituálem. Budeme zde mít čas každý pro sebe, abychom si odpočinuly, načerpaly sílu a daly si pak třeba kávičku v nedaleké zámecké kavárně.

Zelená hora

Ve Žďáře se potom ještě půjdeme podívat na krásné hraniční kameny v rekreačním středisku Pilák. Skutečná hranice je pak zhruba 80m odsud. Na hraniční kameny se pak podíváme ještě v Jimramově.

Dalším zajímavým a energeticky silně nabitým místem, které navštívíme je skála Prosička. Tato přírodní památka se nachází asi 2 km severozápadně od od městečka Jimramov na Žďársku, kam se také společně podíváme.

Podle autora řady publikací na téma energetických linií, Ing. Pavla Kozáka, je právě Prosička konečným bodem sítě energetických bodů planety, tzn. ley linie, která se táhle od hory Roqe Nublo na ostrově Grand Canaria přes rakouský Amaliendorf a Dačice a končí na hoře Prosička. O Prosičce se vedou také záznamy jako o zázračné léčivé hoře, která vyléčila již spoustu zdravotních neduhů pouhým setrváním v její blízkosti.

Inspiraci na naše nové nápady a záměry pak můžeme načerpat v Jimramově, kde působilo spoustu zajímavých českých osobností od kněze Jana Karafiáta, autora Broučků, spisovatelů bratří Mrštíků malíře Čeňka Dobiáše po sochaře Františka Žemličku. Je tu jakási umělecká a intelektuální líheň, tak se na tuto krásnou inspirativní energii také napojíme. V Jimramově také najdeme hranici Čech s Moravou.

V závěru víkendu bychom mohly stihnout ještě výlet na Bystřičko a to konkrétně na opevněný kostel ve Vítochově, který je zasvěcen archandělovi Michaelovi a patří mezi nejstarší kostely na Moravě.

Na návrší se tyčí jako hrad, který nazývali U sedmi borů, protože kolem něj vzrostlo 7 borovic. Sedmička je považovaná za léčivé a duchovní číslo, pokud některá borovice uhyne, lidé zasadí novou. Vítochovu tak stále nosí štěstí.

V neděli nás potom čeká po odubytování poslední zajímavá zastávka na Žďársku a to relaxační pyramida Bohdalov. Pro naši skupinku zde zajistím hromadnou návštěvu a slevu na vstupném.

Vysvěcená pyramida je vysoká 12,5 metru, je stavěna bez jediného železného prvku. Slouží k relaxaci a působení pyramidální energie. Pod vrcholem je krystal z křišťálu dovezený z Vietnamu. Je založena na sebeléčebném procesu návštěvníků, napomáhá mírnění bolestí a zlepšování nervového systému.

Pyramida Bohdalov

Mám v zásobě také další místa, které můžeme navštívit, jako je Nové Město na Moravě, Polnička apod., takže když nám zbude čas, tak si výčet silových míst ještě rozšíříme.

Ubytování

Zamluvené je ubytování v krásné chatičce ve Žďárských vrších, kterou budeme mít pro sebe. Je zde několik samostatných ložnic a krásná zahrada vhodná pro odpočinek.

Doprava

Doprava je vlastní – v přihlášce níže prosím vyznačte, zda pojedete autem a můžete případně někoho svést. Já sama můžu vzít až 4 ženy do mého auta. Nějak se společně do aut naskládáme také vždy na jednotlivé výlety 😉

Adresa chatičky: Javorek 56

Cena

Celková cena je za dospělou osobu ca. 4500 Kč bez stravného a dopravného.

6000 Kč stojí ubytování za všechny (rozpočítáme na dospěláky – max. 2000 Kč dospělou osobu, děti) a 2500 Kč za organizaci pro dospělou osobu. Děti zdarma.

Přihláška: PUTOVÁNÍ PO SILOVÝCH MÍSTECH, ŽĎÁRSKO

Vyplněná přihláška je platná po zaplacení 1000 Kč zálohy na účet: 2500995840/2010. Dohromady je k dispozici 9 míst (kapacita Roubenky), tak s přihlášením příliš neváhejte.

Momentálně je nás 5 – 3 ženy a 2 desetileté dcery, místo tedy ještě je.

________________________________________________________________

S sebou

  • oblečení na výletování po lesích (lesy jsou schůdné i bosky) – ideálně pokud budete ladit do červena / oranžova v barvách živlu ohně
  • hudební nástroje všeho druhu (bubínky, chřestidla, kytara..)
  • nějaké jídlo na snídaně a večeře (obědvat budeme většinou na cestách, také si můžete kdykoliv něco přikoupit)
  • bloček, tužku – v případě poznámek 

Průvodkyně

Zuzana Žatečková, kněžka

Pořádám pravidelně ženské kruhy, přechodové rituály a oslavy kola roku s rodinami na Třebíčsku. Založila jsem bubnovací třebíčskou skupinu. Lektorka Tance Ženy (prvky orientu, chrámových tanců, tanec s živly).

Zuzana ŽatečkováPro více informací pište na mail: zuzana.zateckova@novystart.com

Přihláška: PUTOVÁNÍ PO SILOVÝCH MÍSTECH, ŽĎÁRSKO

Vyplněná přihláška je platná po zaplacení 1000 Kč zálohy na účet: 2500995840/2010. Dohromady je k dispozici 9 míst (kapacita Roubenky), tak s přihlášením příliš neváhejte.

Momentálně je nás 5 – 3 ženy a 2 desetileté dcery, místo tedy ještě je.

Podrobnosti

Zahájení:
12.5.2022
Ukončení:
15.5.2022
Cena:
4000Kč
Štítky Akce:
, , ,

Místo konání

Chatička Javorek 56
Javorek 56
Javorek, Vysočina Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website

Pořadatel

Zuzka Žatečková
Telefon
775080805
Email
zuzana.zateckova@novystart.com