Chrámový tanec / Temple dance (video)

Temple dance, chrámový tanec

Chrámový tanec – vždy mě to k tomuto tématu přitahovalo a ve svých orientálních tancích čím dál více objevuji také mystickou stránku a hloubku ženského tance. Když jsem pak narazila na informaci o konání výcviku na chrámový tanec, tak tak jsem neváhala ani chvíli a vyrazila.

Najednou jsme se se ženami ocitly v nazdobeném prostoru chrámu, v krásném bílém oblečení, kolem nás svíčky a začala hrát pomalá prožitková hudba. Začaly jsme tančit velmi pomalu, jemně, nejčastější jemné elegantní pohyby semtam vystřídaly pohyby impulsivní.

Vedlo mě to celé ke zklidnění, prožitku, hloubce. Byla jsem z toho dojatá a často se mi po tváři koulely slzy dojetí z té společné nádhery, pospolitosti a krásy ženství.

Když jsme pak byly s tanečnicemi pozvané, abychom s nějakou choreografií zatančily na akci Vandrobraní 2020, tak mě napadlo, že bychom tuto krásu s mými tanečnicemi na festiválku nasdílely. Tanec jsme tvořily na místě a to je jeho největší krása, a to, že nemusíte vůbec nic umět, na nic se připravovat a jen se podvolíte proudícímu procesu. Na náš záznam se můžete podívat ve videjku.

Musím říct, že chrámový tanec si mě opravdu získal a tak uvažuji, že bych ho začala lektorovat v Třebíči, ca. 1x měsíčně, pokud byste měly zájem se připojit, tak mi prosím napište na zuzana.zateckova@novystart.com, abych věděla předběžný zájem.