Neplánovaný transformační císařský řez (moje zkušenost) – video

Chrám bohyní v Avalonu

Plánovala jsem si přirozený porod. V té době jsem ještě neměla moc informací o domácích porodech a slepě důvěřovala doktorům a porodnicím, tak jsem byla rozhodnutá rodit v porodnici.

Můj porod nakonec odstartoval nevyžádaný zásah gynekologa a skončil lokálním císařským řezem. Pro někoho běžná věc, dokonce na objednávku, pro mě velký šrám na duši, který jsem si léta léčila.

Můj „zpackaný“ porod byl ještě korunován mimotělním zážitkem, který jsem ještě v porodnici nečekaně opakovaně prožila a několik měsíců jsem ho zpracovávala a nebyla schopná o něm s nikým mluvit. Ono totiž nejde úplně tak předat něco, co není slovy vůbec popsatelné.

Na blogu jedné ženy věnující se přirozeným porodům jsem četla její názor na to, že při císařském řezu žena neprojde kýženou transformací. Bohužel nemám srovnání s přirozeným porodem, ale ve svém příběhu, který jsem natočila při návštěvě menhirů v Klentnici, sdílím nečekanou transformaci, kterou jsem si prošla po císařském porodu já. Na základě své vlastní zkušenosti vím, že také císařský řez je pro ženu transformačním okamžikem, pro každou asi jinak, možná záleží na tom, jak jsme k celému procesu přistupovaly. Věřím, že vše má svůj smysl, i příchod na svět touto formou.

Na co jsem za poslední léta přišla je to, že naše dítko si cestu na svět vybírá, stejně tak matka si ji na nevědomé úrovni vybere jako nejlepší cestu svého dalšího vývoje. Plně tak respektuji a přijímám, že cesta mojí dcerky nebyla taková, jakou jsem si představovala. Prostě byla taková, jaká být měla pro nás obě.


Zvu vás do ženského kruhu na téma archetyp matky (7.9.2019, Třebíč), kde můžeme pomocí sdílení a dalších technik léčit naše porodní či potratové příběhy.

Tématu smrti a (nejen) potratům se pak budeme věnovat na dalším ženském kruhu na téma archetypu čarodějky (7.11.2019, Třebíč), jste srdečně zvané i na toto setkání.

Na můj porodní příběh se můžete podívat zde: