Video – mimoděložní těhotenství, spontánní potrat, umělé oplodnění a náhradní rodinná péče (vlastní zkušenost)

Mimoděložní těhotenství, potrat, IVF

Před 6ti lety jsem zažila svoje první mimoděložní těhotenství, ze dne na den jsem se jako přešťastná těhulka najednou ocitla v nemocnici a přišla v jedné chvíli o děťátko a levý vejcovod. Byla jsem z toho, neslušně řečeno, pěkně v prdeli a hledala informace na internetu, youtube, nějaké příběhy, příčiny, zkrátka abych se dozvěděla, jak se to mohlo stát a jak teď mám dál žít a jak to všechno přijmout. Bohužel jsem kromě nějakých kusých lékařských názorů na mimoděložní těhotenství, nenašla k tomuto tématu zhola nic.

Uběhlo 6 let, mezi kterými jsem čelila dalším životním překážkám, až jsme se s manželem dostali do současného stádia přípravy na náhradní rodinnou péči – adopci a dlouhodobou pěstounskou péči. Svoji cestu od prvního potratu až k tomuto bodu jsem nasdílela při své návštěvě menhirů v Klentnici a ve videu si ho můžete poslechnout.

Celý svůj příběh jsem dosud sdílela pouze na ženských kruzích v uzavřeném uskupení a letos jsem se rozhodla, že s ním půjdu na světlo světa, stejně jako s příběhem o mé transformaci po císařském řezu a na žádost žen, které mě oslovily s dalšími informacemi ohledně potratového rituálu, který jsem natočila separé a sdílím v článku: Potratový rituál: moje zkušenost a postup, jak na něj

Vím, jak je moc důležité sdílet tyto příběhy, proto ženo, pokud čteš, posloucháš právě můj příběh, nechť je ti inspirací, že lze žít dál a vše co se děje, má svůj hluboký smysl.

Zvu vás do ženského kruhu na téma archetyp matky (7.9.2019, Třebíč), kde můžeme pomocí sdílení a dalších technik léčit naše porodní či potratové příběhy.

Tématu smrti a (nejen) potratům se pak budeme věnovat na dalším ženském kruhu na téma archetypu čarodějky (7.11.2019, Třebíč), jste srdečně zvané i na toto setkání.

Za vaše komentáře, osobní zkušenosti budu velmi ráda. Zuzka